سفارش تبلیغ
صبا ویژن
نادان را نبینى جز که کارى را از اندازه فراتر کشاند ، و یا بدانجا که باید نرساند . [نهج البلاغه]
 
شنبه 87 دی 7 , ساعت 2:43 عصر
                           


چهارشنبه 87 آذر 27 , ساعت 5:55 عصر

نصر الله خبرگزاری فارس: این برای رهبران اسراییلی توهین بزرگی است که شهروند اسراییلی در آن مرد عمامه مشکی، شخصی صادق تر و با کفایت تر از بیشتر رهبرانش می‌بیند... نصرالله، صرف نظر از قدرتی که سازمان تحت امرش دارد، شخصا شبح سیاهی از کابوسها بود.

عقب نشینی از لبنان نه تنها نصرالله را به «اولین مرد عربی که اسراییل را شکست داد» مبدل کرد بلکه از او محملی ساخت که سیاستمداران و نظامیان تمامی شرور را به او نسبت بدهند ؛ او بود که شعله حماسه فلسطینی ها را در اراضی فلسطین، روشن کرد ، او سبب برافروخته شدن انتفاضه بود و او بود که بدون هیچ قید و شرطی بر بشار اسد ضعیف حکم راند و واقعیتی را که نه در لبنان و نه در سیاست سوریه آشکارا متبلور نمی شد، دنبال نمود ؛ یعنی کشاندن انقلاب تهدیدآمیز ایران به مرز اسراییل ،نیروی جائری که منطقه را با موج عظیمی از بیزاری، تهدید می کند.
این برای رهبران اسراییلی توهین بزرگی است که شهروند اسراییلی در آن مرد عمامه مشکی، شخصی صادق تر و با کفایت تر از بیشتر رهبرانش می‌بیند... نصرالله، صرف نظر از قدرتی که سازمان تحت امرش دارد، شخصا شبح سیاهی از کابوسها بود.
آرامشی که بر سخن گفتنش حاکم است و صداقت ماورایی اش در برابر عدم اعتماد به رهبران اسراییلی، آمادگی برای حرکت تا پایان آنچه که به آن باور دارد، همانطور که مذاکره برای بازگرداندان جسد پسرش را که در نبردی با جنگجویان «ایگوز» کشته شد رد کرد. همه این ها از او مرد دینی 46 ساله ای را ساخته که 14 سال است دبیر کل سازمانی تروریستی است و گرچه دشمنی ناخوشایند است است اما به همان اندازه هم مورد احترام و تحسین می باشد.
نصرالله دانست که چگونه با ترس هایی که در عمق جان اسراییلی ها جای دارد با مهارت برخورد کند. سخنرانی موسوم به «خانه عنکبوت» که بعد از عقب نشینی از لبنان ، توسط او در شهر «بنت جبیل» ایراد شد بر ترس های مرارت باری که اکثر اسراییلی ها گرفتار آن هستند تأکید کرد: «ما واقعا به اشخاصی ضعیف تبدیل شده‌ایم، زندگی را دوست داریم ولی نمی‌توانیم با واقعیت وحشیانه ای که در خاورمیانه است مقابله کنیم و برای آن که آماده جنگ و مرگ نیستیم در پشت قدرتی تکنولوژیک مخفی شده‌ایم.
صحبت‌های علنی رئیس دولت ، وزیر دفاع و همچنین اظهارات افسران ارشد در مذاکرات پشت در های بسته نخستین روزهای جنگ ، فقط این را ثابت کرد که تا چه میزان از این می ترسند که نصرالله حقایق عمیق و مخفی روح اسراییلی در برابر سردمدارانش را آشکار کند.
گرچه دانستن اینکه نصرالله تا چه میزانی واقعیت روح اسراییلی ها را درک می کند مشکل است اما بدون شک او به خوبی می داند که چگونه به رهبران اسراییلی ها توهین کند.
در کنفرانس خبری که پس از عملیات اسرگیری منعقد گردید، نصرالله به اولمرت و پرتز «این دو شخصی که در پست خویش تازه واردند»‌ توصیه کرد تا از تجارب قدیمی‌هایی که اکثرشان کارآزموده تر از آن دو بودند یاد بگیرند.«باراک» و «شارون» ترجیح دادند تا وارد رویارویی با حزب الله نشوند...
اولمرت و پرتز حتما این را احساس کرده‌اند که نصرالله تنها نظر شخصی خود را اظهار نمی کند، بلکه نظر بسیاری از شهروندان اسراییلی را نیز بیان می‌دارد.

بخشی از کتاب «اسیران در لبنان» نوشته «عوفر شیلاح»                    منبع: www.FARSNEWS.ir  


سه شنبه 87 آذر 26 , ساعت 11:47 عصر

 نماینده سازمان ملل در امور آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد: کمک ما پنج شنبه گذشته به فلسطینیان متوقف شده و اوضاع این منطقه بسیار ناامید کننده است .

به گزارش شبکه خبر به نقل از الجزیره؛ جان گینگ درباره اوضاع غزه
افزود: ساکنان غزه رنج های زیادی متحمل شده اند و اکنون به حمایت جامعه بین المللی نیاز دارند.

گینگ ادامه داد: غزه در وضع بسیار خطرناکی قرار دارد و این وضع بی سابقه است و هیچ مواد غذایی در اختیار نداریم و جریان برق 70 درصد ساکنان این منطقه قطع است.

وی گفت : بنابراین باید به این وضع پایان داد به همین علت بار دیگر خواستار کمک به 5/1 میلیون نفر در غزه هستیم که اکثر آنها را کودکان تشکیل می دهند که به کمک های فوری نیاز دارند.

جان گینگ افزود: ارائه خدمات بهداشتی و کمک های غذایی ادامه دارد اما این اقدامات بسیار سخت و دشوار شده، همه چیز در حال تمام شدن و زندگی را برای فقرا غیر قابل تحمل کرده است .

وی گفت : ما همه تلاش خود را برای کمک به ساکنان غزه به کار می گیریم اما از کمک رسانی به غزه جلوگیری می شود و ساکنان غزه با مشکلات زیادی مواجه هستند بنابراین ما از جامعه بین المللی و کشورهای همسایه در منطقه می خواهیم کمک کنند.غزه منبع : http://alhomat.org
 
 

                                                                           


پنج شنبه 87 آذر 21 , ساعت 8:33 عصر

تصویر زیبا- ارزش یک سال را دانش آموزی می داند که مردود شده باشد.                

- ارزش یک ماه رامادری می داند که فرزندی به دنیا آورده باشد.

- ارزش یک هفته را سر دبیر یک هفته نامه می داند.

- ارزش یک دقیقه را کسی که از قطار جامانده می داند.

- ارزش یک ثانیه را کسی که از تصادف مرگبار جان به در برده می داند.

- زمان به خاطر هیچ کس منتظر نمی ماند و هر لحظه ی آن گنجی است . آن را از دست ندهید. 


پنج شنبه 87 آبان 16 , ساعت 8:26 عصر
بارالها ! ... می دانم برترین توشه رهرو به سوی تو، اراده استوار و فروتنی یاری خواهانه است و اینک، قلبم با اراده ای استوار و فروتنی متواضعانه با تو رازگویی می کند . [امام صادق علیه السلام ـ در دعایش هنگام رفتن نزد منصور، خلیفه عبّاسی ـ]
پنج شنبه 87 آبان 16 , ساعت 8:19 عصر

عدسیهای شیشه ای مورد استفاده در زره بین یا افروختن اتش به 300سال قبل از میلاد بر میگردد ولی اولین عینک برای کمک یا تصحیحدیدن تقریبا به یقین در 1280در فلورانس ایتالیا توسط یک راهب اهل دومینیکن به نام الساندرو دلا اسپینا یا دوست فیزیک دانش سالوینو دگلی ارماتی (1245 تا 1317) اختراع شده است . این عینک که برای دوربینی تجویز شده بود و عدسیهای کوژی داشت توسط ارماتی مورد استفاده قرار می گرفت زیرا چشمان او مو قع انجام تجربه هایی در مورد شکست نور صدمه دیده بود . او کشف کرد که میتوان با نگاهکردن از میان دو شیشه ی کوژ ظاهر اجسام را بزرگ کرد . در اوایل قرن چهاردهم بود . که عدسیهای کاو برای تصحیح نزدیک بینی مورد استفاده قرار گرفتند . در واقع پاپ لئوی ایکس (1475 تا 1521)در یک نقاشی رافئل (1483 تا 1520 )با عینک ( عدسیهای کاو ) نشان داده شده است . اگر چه عینک های اولیه با کوارتز پرداخته شده است درست میشدند ولی در قرن شانزدهم پیشرفت در ساختعینک تولید انبوه انها از شیشه را میسر می ساخت.   


پنج شنبه 87 آبان 16 , ساعت 8:17 عصر

آن که نهان خود را اصلاح نماید خدا آشکار او را نیکو فرماید ، و آن که به کار دینش پردازد خدا کار دنیاى او را درست سازد ، و آن که میان خود و خدا را به صلاح آرد ، خدا میان او و مردمان را نیکو دارد . [نهج البلاغه]


پنج شنبه 87 آبان 16 , ساعت 6:47 عصر

 کسی که کوه را از میان برداشت شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد


سه شنبه 87 آبان 14 , ساعت 4:13 عصر

میدانیم که دنیای اطرافمان از 92 عنصر موجود در طبیعت ساخته شده است. به این شکل که عناصر از اتم ها ساخته شده اند وتشکیل مولکول آن عنصر را میدهند و اگر این مولکولها در کنار یکدیگرقرار گیرند ماده بوجود می آید. بسیاری از مواد از عناصر مختلف تشکیل شده اند بنابراین اتم های مختلفی در آنها وجود دارد. لازم به ذکر است قطر اتم 10 به توان منفی ده متر میباشد واندازه هسته در مرکز اتم0001/0 بزرگی اتم کوچکتر است و یا به عبارتی دقیقتر قطر کامل هسته به طور میانگین 10به توان منفی 15 متر میباشد.

مقاله در ادامه ی مطلب قرار دارد...ادامه مطلب...

سه شنبه 87 آبان 14 , ساعت 4:6 عصر
امروزه بشر با دو بحران بزرگ روبرو است که بیش از آنچه ما ظاهرا تشخیص می دهیم با یکدیگر ارتباط دارند. از یک طرف جوامع صنعتی و همچنین شهرهای بزرگ با مشکل الودگی محیط زیست مواجهند و از طرف دیگر مشاهده می شود که مواد اولیه و سوخت مورد نیاز همین ماشینها با شتاب روز افزون در حال اتمام است.
اثرات مصرف بالای انرژِی در زمین و آب و هوا آشکارا مشخص می باشدو ما تنها راه حل را در پایین اوردن میزان مصرف انرژی می دانیم ,حال انکه این امر نمی تواند به طور موثر ادامه داشته باشد.توجه و توصل به انرژی اتمی به عنوان جانشینی برای سوختهای فسیلی نیز چندان موفقیت آمیز نبوده است.
صرف هزینه های سنگین و همچنین تشعشعات خطر ناکی که ازنیروگاههای اتمی در فضا پخش شده ,نتیجه مثبتی نداشته است و اگر یکی از این نیروگاهها منفجر شود زیانهای فراوان و جبران ناپذیری به بار خواهد اورد.به علاوه به مشکل اساسی که در مورد مواد سوختی نظیر نفت ,گاز و زغال سنگ داشتیم بر می خوریم بدین معنی که معادن اورانیم که سوخت این نیروگاهها را تامین می کند منابع محدودی هستند و روزی خواهد رسیدکه این ذخایر پایان خواهد یافت و ماده ای که جایگزین ان شود وجود نخواهد داشت.
انرژی خورشیدی :
خورشید به عنوان یک منبع بی پایان انرژی می تواند حلال مشکلات موجود در مورد انرژی و محیط زیست باشد.انرژی بدون خطر ...
این انرژی که به زمین می تابد هزاران بار بیشتر از انچه که ما نیاز داریم و مصرف می کنیم ,می باشد.حتی نور کمی که از پنجره به اتاق میتابد دارای انرژی بیشتری از سیم برقی است که به داخل اتاق کشیده شده است.از انرژی خورشیدی می توان استفاده های مهم و کاملا مفید, به عنوان یک انرژی تمیز و قابل دسترس در همه جا استفاده کرد. اما از نور خورشید به طور مستقیم نمی توان به جای سوخت های فسیلی بهره برد بلکه باید دستگاههایی ساخته شود که بتوانند انرژی تابشی خورشید را به انرژی قابل استفاده نظیر انرژی مکانیکی, حرارتی الکتریسیته و ...تبدیل کنند.       
<   <<   11   12   13      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ