سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و او را گفتند خردمند را براى ما بستاى فرمود : ] خردمند آن بود که هر چیزى را به جاى خود نهد . [ پس او را گفتند نادان را براى ما وصف کن ، گفت : ] وصف کردم . معنى آن این است که نادان آن بود که هر چیز را بدانجا که باید ننهد ، پس گویى ترک وصف ، او را وصف کردن است چه رفتارش مخالف خردمند بودن است . ] [نهج البلاغه]
 
یکشنبه 88 اسفند 9 , ساعت 2:7 عصر

?- مغز را تضعیف می‌کند و قدرت یادگیری و یادآوری و تمرکز فکر و نیروی اندیشه و استدلال را تا حد بسیار زیادی پائین می‌آورد.

2- باعث فراموشی می شود

3- هوش و نیروی حل معادلات ریاضی و اقتصادی و هنری و اجتماعی مغز را ضعیف می‌کند.

توضیح: مغز سالم چهارده میلیارد سلول دارد و ارتباط این سلولها توان حل چهارده میلیارد به توان چهارده میلیارد معادله را به انسان می‌دهد و در روانشناسی این نیرو به واژه هوش تعبیر می‌شود که رمز موفقیت انسان در صحنه‌های زندگی است تا آنجا که تست هوش معیار سنجش استعدادها است و اگر کسی هوش خود را از دست بدهد شخصیت خود را از دست داده است.

4- نیروی هنری و آفرینندگی (نیروی تخیل) را به شدت ضعیف می‌کند.

5- قدرت مدیریت و فرماندهی مغز را ضعیف می‌کند تا آنجا که توان نگهداری ادرار و گاز معده را از دست می‌دهد

6- نیروی جنسی را ضعیف می‌کند و به عدم نعوظ و سرعت انزال و عدم توانایی جنسی (عقیم شدن) مبتلا می‌شود.

7- لرزش دستها و سر و اعضای بدن را موجب می‌شود.

8- ضعف بینایی، دوبینی، پیرچشمی، آستیگمات را سبب می‌شود.

9- ضعف شنوایی گوش را موجب می‌شود.

11- بٌعد عرفانی و رابطه با عالم ملکوت را ضعیف می‌کند.

12- چون گناه است، زمینه تسلط شیطان را فراهم کرده و موجب فسق و کفر می‌شود.

13- تشکیل خانواده و روابط زناشویی را به خطر انداخته و ممکن است موجب طلاق ‌شود.

14- اراده و اعتماد به نفس و قدرت تصمیم را کاهش می دهد

15- ممکن است موجب ضعف عقل و دیوانگی شود.

16-باعث افت تحصیلی می شود

17ـ باعث ضعف مراکز عصبی وجلو گیری از رشد این قسمتهای عصبی در طول رشد نوجوان می شود

18ـبا عث بر هم خوردن نظم وآرامش روحی( به خاطر ترس از گناه )می شود

19ـ باعث احتلام مکرر می شود

?0ـ باعث خستگی زود رس و ضعف عضلانی و کم شدن انرژی می شود

21ـ باعث ضعف روحی به واسطه ارضاء نا کامل وسپس پشیمانیوعذاب وجدان از عمل می شود

22ـ باعث تورم کانال نطفه می شود

23ـ باعث شل شدن عضلات تناسلی می شود

23ـ باعث احساس درد هنگام قاعدگی و بی نظمی آن(در دختران) می شود

24ـ باعث احساس خواب الودگی وتنبلی می شود

2?ـ باعث آسیب رسیدن به بکارت درخانم ها (مخصوصا دختران) می شود

2?ـ باعث نگاه هرزه به افراد خانواده می شود

28_باعث گوشه گیری و رغبت هر چه بیشتر به تنهایی و ترسو وکمرو بودن و بینشاطی و لذت نبردن از زندگی می شود

29_باعث افسردگی-بد بینی و گوشه گیری و احساس پوچی می شود. زیرا بزرگترین مزیت نزدیکی با همسر احساس پذیرفته شدن می باشد که فرد را ارضا می کند که در خود ارضایی ایجاد نمی شود . افرادمبطلا به خود ارضایی افرادی بی اراده-تنبل-کمرو -تندخو -خودخواه بدبین عبوس هستند و قدرت سازش با مردم را ندارند

??ـدچار بزرگ شدن شکم می شود مثلا به طوری که شخص مبتلا مسن به نظر می رسد

31_باعث کوچک شدن بیضه می شود به طوری که در تست پزشکی جهت استخدام در ارتش و ادارات دولتی دچار مشکل می شوید و بیکاری در انتظارتان هست

??ـخودارضایی خیلی شدید و بیمارگونه به تدریج با تغییرات هورمونی و شیمیایی که در بدن ایجاد میکند، باعث افزایش هورمون جنسی مردانه؛ یعنی، تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون (DHT=Dihydrotestosterone) میشود که از عواقب بالا بودن ماده DHTدر خون، ریزش موها و تاسی و بزرگ شدن پروستات و عوارض ناشی از آن در پیری است.
 خود ارضایی مکرر و بیمار گونه و اعتیادی باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی پاراسمپاتیک و افزایش تخلیه اَسِتیل کولین (Acetyle Choline) از انتهای این رشته ها در مغز میگردد که این خود باعث پارهای از عوارض جسمانی و روانی، چون حواسپرتی (Absentmilndedness)، کمی حافظه (Memory)، عدم تمرکز حواس، سیاهی رفتن چشم و در نهایت تاری دید میشود. تمام این علامتها ناشی از تغییر تعادل میزان مواد شیمیایی موجود در مغز است که بین سلولهای عصبی رد و بدل میشود و انتقال پیامهای مختلف را بر عهده دارد
.
برخی نیز بر این عقیدهاند که علت بروز اختلالات مغزی (مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و کاهش حافظه) ناشی از ظرفیت عظیمی از انرژی بدن است که در انزال های مکرر در یک روز ، تخلیه شده و هدر میرود؛ زیرا مایع منی حاوی مقدار بسیار زیادی DNA (هسته ???-???، اسپرمی که در هر انزال خارج میشود)، RNA آنزیمها، پروتئینها، مواد قندی، لسیتین (Lecithin)، کلسیم، فسفر، نمکهای بیولوژیک، تستوسترون و… است. این ذخایر عظیم انرژی - که باید در بدن برای رشد و تقویت بخشهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد - بیهوده و به طور مکرر از بدن خارج میشود و هر کدام عوارضی را به دنبال میآورند
.
برای مثال از آنجا که سلولهای خونی و پلاکتها در مغز استخوانها تولید میشود و به تکامل نهایی میرسد و برای تولید آنها نیز انرژی بسیار زیادی مورد نیاز است؛ در افراد گرفتار خودارضایی، تکامل مغز استخوان و در نتیجه تولید سلولهای خونی با مشکل مواجه شده و منشأ کم خونی، ضعف و خستگی در این افراد است. نیز دفع فسفر و لیستین بیش از حد از طریق انزالهای مکرر، باعث کاهش ذخایر این مواد میشود که مواد حیاتی برای سلامتی سلولهای عصبی هستند و در نتیجه اختلال عملکرد سیستم عصبی، مانند حواس پرتی، عدم تمرکز حواس و… بروز خواهد کرد. 

 

??ـ معتادین به خود ارضایی،چون بدنی ضعیف دارند برای ابتلاء به هر نوع بیماری مستعد می‌باشند و زود به زود مریض میشوند


??ـ به کرات دیده شده که بعضی از مبتلایان به خود ارضایی، بر اثر افراط در این عمل به یک نوع بیماری به نام جنون خود ارضایی که شباهت زیادی به سادیسم دارد، مبتلا می‌شوند و آن وقت با دیدن هر چیزی به فکر خود ارضایی می‌افتند و بلافاصله مشغول عمل می‌شوند.

??ـ بدون اغراق از هر ده نفر بیمار مسلولی که در آسایشگاه خوابیده‌اند، چهار نفر به علت ابتلاء به خود ارضایی، به این بیماری خطرناک دچار گردیده‌اند. یعنی بر اثر ابتلاء به خود ارضایی کارشان به جنون کشیده و به گوشه‌ی تیمارستان افتاده‌اند. زیرا عمل  ناپسند خود ارضایی، در قوای دماغی تأثیر زیادی دارد و وقتی قوای دماغی شخص مختل شد، مسلم است که کارش به دیوانگی خواهد کشید اینها ادعا نیست بلکه حقیقتی است که علماء و دانشمندان با دهها سال تجربه، به درک آن موفق شده‌اند

??ـ پوکی استخوان در دوران میان سالی برای خانمها و آقایانی که در دوران نوجوانی و جوانی به خودارضایی اعتیاد داشته اند امری بعید نمیباشد.

و..............

اگه ترک بشه،به امید خدا کم کم عوارضش از بین میره و خودمون شاهد تغییرات و بهبود مون  میشیم.صبر میخواد و اراده

 


یکشنبه 88 اسفند 2 , ساعت 3:47 عصر

بهترین راه جبران عوارض در حال حاضر ترک این عمل است. در این صورت مطمئن باشید خداوند به شما کمک خواهد کرد. همین تصمیم به ترک یک توفیق الهی است و استمرار و جدیت در آن توفیقی دیگر خواهد بود. خداوند کسانی را که در راه او قدم برمی دارند راه های نجات به آنها معرفی می کند: «و الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا». و در جای دیگر می فرماید: «من یتق الله یجعل له مخرجا؛ یعنی کسی که تقوا پیشه کند (و از روی ترس از خداوند از عمل خلافی دست بکشد راه خروج از بن بست را به او ارائه می کنیم». به هر حال وعده الهی حق است البته باید حرکت از بنده باشد و با اراده جدی در انجام وظیفه کوتاهی نکند و جدیت به خرج دهد. جبران شدن عوارض این عمل، به میزان و شدت و ضعف مبتلا بودن به آن بیماری بستگی دارد.


ولی در هر صورت هر مشکلی و بیماری، راه درمان و حل دارد. اگر با جدیت و به تدریج از آن مشکل رهایی پیدا کنید مطمئن باشید عوارض آن نیز به تدریج از بین خواهد رفت. پس نسبت به این موضوع نیز نگران نباشید و با توکل به خدا و با تکیه بر اراده جدی خود و تلاش بیشتر با این مشکل مبارزه کنید و مطمئن باشید خواهید توانست به زندگی عادی تان برگردد.


تصمیم بر ترک عمل خودارضائی، تصمیم عاقلانه و ارزشمندی است و گام بسیار مؤثر و سرنوشت سازی می تواند در زندگی و بهداشت روانی و سلامت جسمانی شخص باشد. چه این که این عمل ضررهای جسمانی و روانی بدی دارد اما به قول معروف ضرر را هر جا جلویش را بگیری نفع است همین که شخص این عمل را ترک کند نشانه این است که او فردی قاطع و با اراده است و می تواند گذشته خود را جبران کنید و در واقع با ترک این عمل به سوی سلامتی، رشد و تعالی گام بردارد.


گر چه اشتباهات گذشته بی تأثیر نیست و آسیب هایی به شخص وارد می کند اما آسیب ها دو نوع است. اگر فرد به این عمل ادامه دهد تأثیرات و عوارض آنها پایدار خواهد بود اما اگر آن را ترک کند تأثیرات و عوارض آن ناپایدار خواهد بود یعنی بدن دوباره خودش را بازسازی می کند و به تدریج فرد به وضعیت عادی بر می گردد و هم از نظر جسمانی و هم از لحاظ روحی و روانی متعادل و بهنجاری خواهد شد و خداوند نیز در صورت توبه واقعی گناهان او را خواهد بخشید.


بنابراین برای جلوگیری از عوارض پایدار و حفظ سلامت جسمانی و روانی، فرد باید تلاش کند تا دوباره به این عمل ناپسند که دون شأن یک انسان مؤمن است برنگردد و خود را از چنگال آن برای همیشه نجات دهد. فرد جوانی که به این بیماری مبتلا شده می تواند از نیروی جوانی خود برای حفظ سلامتی اش بهره جوید و یک تغییر اساسی در زندگی خود ایجاد کنید. ما به نوید می دهیم که اگر این افراد مردانه کمر همت ببندند و عزم خود را جزم کنند که این عمل شنیع را ترک کنند از همه عوارض آن نجات خواهند یافت.


بسیاری از ناراحتی های حاصل از خودارضایی ممکن است با این عادت ارتباط داشته باشد، که امیدواریم با ترک آن، به تدریج بهتر رفع شود. خوردن مواد قندی مثل خرما، کشمش و عسل انجام ورزش روزانه، تفریح و گردش های سالم در بازگشت سلامتی فرد بسیار مؤثر است.


بدن انسان توانایی جبران عوارض را دارد ولی باید توجه داشته باشید که عوارضی که در طول زمان ایجاد شده به تدریج جبران خواهد شد و البته نباید توقع داشته باشید که فورا جبران شود.


توصیه ما این است که اگر موردی برای ازدواج بود، با آرامش اقدام کرده و به همسر خود در این زمینه چیزی نگویید و نگران عوارض خودارضایی هم نباشید. خود امر ازدواج باعث می شود بسیاری از نگرانی ها و استرس های فرد برطرف شود و به آرامش و سلامتی دست یابد.


این عمل ممکن است دو نوع تاثیر در این زمینه بجای بگذارد:


1- تأثیر بر روی ازدواج و زندگی مشترک: برای پیشگیری عواقب آن در صورتی که تصمیم جدی بر ترک این عمل بگیرید, پس از مدتی قوای جنسی شما به تدریج تقویت و بازسازی خواهد شد و مشکلی پیش نخواهد آمد.


2- تأثیر بر روی فرزند داشتن: در این زمینه نیز شما نیاز به تقویت خود از طریق تغذیه مناسب و ورزش پی گیر دارید. هنگام آمیزش با ایجاد فاصله لازم در آمیزش زمینه تقویت اسپرم فراهم آمده بدن به طور طبیعی و به تدریج بازسازی می شود و ضعف احتمالی برطرف می گردد و تاثیر سوء بر تولید مثل نخواهد گذارد انشاء الله.


آسیب هایی که به وجود می آید بعضی به تدریج و در طول زمان جبران خواهد شد البته اگر موفق به ترک این عمل شوید، والا در صورت ادامه، این آسیب ها تعمیق می شود نه ترمیم. پس شرط اولیه ترمیم ترک است والا هر بار عمل بار انرژی فراوانی را می طلبد که چون سیستم بدن توان ندارد و لذا آسیب زا است


پنج شنبه 88 آبان 21 , ساعت 4:8 عصر


این غذای لذیذ دریایی برای فرزندان دلبند شما بسیار جذاب و اشتها بر انگیز است ،‌ و راهی است برای دور کردن آنها از فست فود ها:


مواد لازم :                                      

1 – میگو ... نیم کیلو

2 – تخم مرغ ... 3 عدد

3 – شیر... 1 پیمانه

4 – آرد ... 2 قاشق غذا خوری

5 – روغن ... به مقدار لازم

6 – نمک ... به مقدار لازم


طرز تهیه :

در ابتدا میگو را تمیز می کنیم و با کمی نمک و آب می جوشانیم. یکی دو تا جوش که خورد ظرف را از روی اجاق برمی داریم و میگوها را از آب بیرون می کشیم سپس سه عدد تخم مرغ را با کمی آرد(آرد سوخاری در صورت تمایل) و شیر مخلوط می کنیم و میگوها را در این مایه قرار می دهیم تا خوب با هم مخلوط شوند. در ظرف دیگری مقداری روغن را داغ می کنیم و میگوها را در آن سرخ می نمائیم و بعد به همراه غذای اصلی به مصرف می رسانیم.


پنج شنبه 88 آبان 21 , ساعت 4:8 عصر


برای جوان ماندن پو ست استفاده از کرم های ضد چروک گزینه مناسبیی است . اما در این زمینه بشنوید از مالزیایی ها ...

 


این روز‌ها نوعی کرم ضد چروک پوست که در برخی از کشورهای آسیایی با استفاده از سم مار ساخته می‌شود . شرکت سازنده کرم "stuns" می‌گوید؛ این کرم علاوه بر رفع چین و چروک پوست، لطافت و شفافیت گذشته آن را نیز بازمی‌گرداند.این محصول بهداشتی ـ آرایشی را یک شرکت سوئیسی از سال 2006 میلادی در اروپا راهی بازار کرده است.

 

عصاره این کرم از سم گونه‌ای افعی و مار زنگی موجود در بیابانهای کشور مالزی گرفته می‌شود.
گفتنی است، آمینواسید‌های موجود در سم مار سینگال‌های عصبی مربوط به منقبص شدن پوست را غیرفعال و به این ترتیب از چروک شدن پوست جلوگیری می‌کند.


پنج شنبه 88 آبان 21 , ساعت 4:8 عصر

یک متخصص تغذیه گفت: مهمترین خاصیت بادمجان کمکالری بودن آن است و مصرف آن باعث باز شدن عروق خونی و تقویتکننده معده و ....
مرتضی صفوی گفت: بادمجان حاوی فیبر بالایی است و برای درمان یبوست و کاهش کلسترول مفید است و به دلیل داشتن پتاسیم بالا و سدیم پایین، برای کاهش فشار خون بسیار سودمند است.
وی گفت: بادمجان بازکننده عروق خونی و تقویتکننده معده و ادرارآور است. خوردن بادمجان بوی عرق را در بدن از بین میبرد و خاکستر بادمجان نیز به صورت مخلوط با سرکه برای معالجه زخمهای جلدی موثر است.
این متخصص تغذیه افزود:

Eggplant

 

بادمجان به علت داشتن یک ماده سمی به نام سولانین برای اشخاصی که سابقه حساسیت دارند، مفید نیست.
صفوی اضافه کرد: مهمترین خاصیت آن کمکالری بودن آن است، به همین علت غذای بسیار خوبی برای کسانی است که میخواهند وزن کم کنند؛ زیرا دارای ویتامین و مواد معدنی نیز است.
وی گفت: بادمجان را حتما باید به حالت کاملا رسیده مصرف کرد؛ زیرا خام آن طعم تلخ دارد و در کسانی که آسم و برونشیت دارند، باعث تحریک این بیماریها میشود.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: بادمجان اثر نرمکننده، برطرفکننده یبوست، ادارآور دارد و به علت دارا بودن آهن در رفع کمخونی بسیار مفید است. همچنین ریشه بادمجان، شاخههای خشک شده و برگهای آن اثر بند آورنده خون دارد.
همچنین بادمجان پادزهر خوبی برای مسمومیتهای حاصل از خوردن قارچ سمی است. مصرف بادمجان، گرفتگی رگها را باز میکند و افراد را از خطر سکته قلبی حفظ میکند.
وی افزود: برگها و پوست سیاه بادمجان را اگر بجوشانند، این جوشانده درمان اسهال خونی است. جوشانده ریشه بادمجان برای درمان بیماری آسم مفید است.
صفوی گفت: آب زردرنگی که در موقع نمک زدن و گذاشتن بادمجان از آن خارج میشود نیز برای خشک کردن عرق دست و پا، بهترین دارو است و اشخاصی که دست و پایشان مرتب عرق میکند و باید دست و پای خود را با آن چند بار در روز بشویند، مفید است.
بهترین روش پخت بادمجان، آبپز کردن و پختن در فر است؛ زیرا سرخ شده آن سنگین شده و برای معدههای ضعیف مناسب نیست.
وی افزود: افرادی که بواسیر و درد چشم دارند، نباید از بادمجان استفاده کنند؛ زیرا بیماری آنها را تشدید میکند. این گونه اشخاص اگر میخواهند بادمجان بخورند، بهتر است آن را با گوشت و روغن یا سرکه بپزند و بخورند.


پنج شنبه 88 آبان 21 , ساعت 4:8 عصر

 

 

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد: کاکائوی تلخ از پوست در برابر تاثیرات پیرکننده نور خورشید

محافظت می ‌کند.

 به گزارش ایسنا، دانشمندان در پژوهش جدیدی دریافتند: اثرات نور خورشید که می‌ تواند باعث

ایجاد چین و چروک و پیری در پوست شود، با مصرف کاکائوی تلخ کاهش می یابد.

این دانشمندان تحقیقات خود را در مرکز درماتولوژی اروپایی لندن انجام داده‌اند.

این مرکز، یک کلینیک تخصصی پوست است که در این زمینه مطالعات مفیدی انجام داده است.

دانشمندان این کلینیک هم چنین تاکید کردند، مصرف روزانه کاکائوی تلخ خطر ابتلا به سرطان پوست

را نیز کاهش می‌ دهد.

در این گزارش تاکید شده است که تاثیرات فوق فقط مربوط به کاکائوی تلخ (نه معمولی) می شود،

چون این نوع کاکائو حاوی مقادیر بسیار بالایی از فلاوانول‌ ها است.

فلاوانول‌ها آنتی اکسیدان هایی هستند که به طور طبیعی در دانه ‌های کاکائو وجود دارند.

(کاکائوی تلخ نسبت به کاکائوی معمولی دارای پودر کاکائوی بیشتری است، یعنی هر چه درصد

کاکائوی موجود در شکلات بیشتر باشد، تلخ تر و تیره رنگ تر است.)

 

 

در این تحقیق، دانشمندان دریافتند: افرادی که کاکائوی غنی از فلاوانول مصرف می کنند، در برابر

اشعه ی ماورا بنفش خورشید که باعث بروز چین و چروک های پوستی می‌ شود، مقاوم ترند و

کمتر یا دیرتر دچار پیری پوست می‌ شوند.  

محققان می ‌گویند مکانیسم اصلی این تاثیر، خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی این مواد است.

البته شکلات های معمولی تاثیر مشابه را به هیچ وجه ندارند.


پنج شنبه 88 آبان 21 , ساعت 4:8 عصر

1ماهی تازه,چشمهای شفاف و روشنی دارد.در حالی که ماهی مانده چشمهایش فرو رفته یا به حالت نیمه باز است.

2- گوش های ماهی تازه باید به رنگ قرمز یا صورتی باشد.

3- با فشار دادن انگشت بر روی پوست ماهی تازه اثر انگشت نباید بماند.

4- ماهی را در درون آب سرد بیندازید در صورتی که روی آب شناور ماند تازه می باشد.

http://img.alibaba.com/photo/10252294/Flower_Horn_Fish.jpgلیست کل یادداشت های این وبلاگ